Küpsiste poliitika

Douglas Latvia küpsiste poliitika

Douglas Latvia veebisaidil kasutatakse rakendusi, mis loovad küpsiseid, võimaldades kasutajal veebisaiti lehitseda ja salvestades teavet külastatud lehtede kohta. Küpsiste abil tunneb veebisait kasutaja ära ning tänu sellele pääseb kasutaja veebisaidi võimalustele kergemini ja kiiremini juurde ning veebisaiti on mugavam kasutada – küpsiseid kasutatakse näiteks sisselogimisel, pakkumiste otsimiseks ja/või korduvate külastuste korral. 

 

Mis on küpsised?

Küpsised on väga väikesed tekstifailid, mis tekivad automaatselt veebisaidi külastamise ajal ja mis salvestatakse kasutaja arvutisse, tahvelarvutisse või nutitelefoni (seadmesse), võimaldades nii isikustada veebisaidi kasutamist iga konkreetse kasutaja jaoks. Küpsiseid salvestatakse kasutaja arvutisse tema valitud mahus, mida on võimalik määrata brauseri seadetes.

Sessiooniküpsised on ajutised failid, mis jäävad kasutaja arvutisse, tahvelarvutisse või nutitelefoni kuni veebisaidi külastuse lõpuni.

Püsiküpsised on failid, mis salvestatakse veebisaidi külastamise ajal automaatselt kasutaja arvutisse, tahvelarvutisse või nutitelefoni ning mis jäävad seadmesse nii kauaks, kuni kasutaja need kustutab või kuni need failid kustutatakse vastavalt brauseri seadetele automaatselt.

 

Millist teavet salvestatakse?

Küpsis säilitab teavet veebisaidi kasutaja poolt veebisaidil Douglas.lv tehtud toimingute kohta, näiteks kasutaja IP-aadress, domeeni nimetus, kasutatav brauser ja operatsioonisüsteemi liik, veebisaidi külastuse kestus ja veebisaidilt otsitud teave. Küpsisesse salvestatud andmed on anonüümsed.

 

Milleks on küpsised vajalikud?

 Sessiooniküpsiste kasutamine on vältimatult vajalik, et tagada veebisaidi pidev häireteta toimimine, sealhulgas võimaldada kasutajal veebisaidile sisse logida. Seda liiki küpsistes ei hoita pikka aega teavet kasutaja poolt veebisaidil tehtud toimingute kohta, vaid need on vajalikud ainult nii kaua, kuni kasutaja veebisaiti kasutab. Sessiooniküpsised tagavad näiteks selle, et veebisait säilitab teavet kasutaja valiku kohta veebisaidi eelmises aknas, nii et kui kasutaja sellele tagasi läheb, ei ole tal vaja uuesti otsida ega sisestada kõiki andmeid.

Püsiküpsiste kasutamine on vajalik selleks, et tagada teile võimalikult mugav ja just teile kohandatud kasutamine, kohandades veebisaidi sisu ja pakkumisi vastavalt teie huvidele eelmise külastuse ajal. Seda tüüpi küpsistes säilitatakse teavet kasutaja poolt veebisaidil tehtud toimingute kohta. Nende küpsiste teavet saab kasutada ka reklaami ja turunduse jaoks, arvestades kasutaja poolt üles näidatud huvi veebisaidil olevate teatud liiki pakkumiste kohta.

 

Kolmandate isikute küpsised

Teavet, mida kogutakse küpsiseid kasutades, saadetakse ka Google’ile, et koostada veebisaidi kohta statistilisi aruandeid. Douglas Latvia veebisait kasutab vahendit Google Analytics, mis aitab analüüsida seda, kuidas külastajad veebisaiti kasutavad.

Me ei kasuta kunagi seda statistilise analüüsi vahendit ega lase seda ka kolmandatel isikutel kasutada selleks, et meie veebisaidi külastajaid jälgida ja saada nende kohta konfidentsiaalset teavet. Ei meie ega Google ei seosta IP-aadressi konkreetse arvutikasutaja ega mingite muude Google’ile kättesaadavate andmetega, välja arvatud juhul, kui te sisestate isikuandmed meie veebisaidil täidetavasse vormi.

 

Kuidas blokeerida küpsiste kasutamine?

Veebisaidile sisenedes näevad kasutajad teadet küpsiste kasutamise kohta Douglas Latvia veebisaidil. Klõpsates „NÕUSTUN“ või veebisaidi Douglas.lv kasutamist jätkates kinnitab kasutaja, et nõustub küpsiste kasutamisega veebisaidi Douglas.lv külastamisel.

Samal ajal on kõigil kasutajatel võimalik üldiselt kontrollida ja blokeerida küpsiste kasutamine oma seadmes ja konkreetses brauseris, samuti igal ajal kustutada salvestatud küpsised, kasutades selleks seadme brauseri seadeid. Võtke palun arvesse, et need seadistused ja/või seadete muutmised tuleb teha igas seadmes ja brauseris eraldi!

Kui te kasutate brauserit Google Chrome, võite küpsiste haldamise kohta teavet saada siit: https://support.google.com/chrome/answer/95647?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=et

Täpsemat teavet küpsiste seadete, blokeerimise ja kustutamise kohta teistes brauserites võite saada siit (juhised on inglise keeles): https://www.aboutcookies.org/.

Kui kasutaja blokeerib küpsiste kasutamise seadme brauseris, siis küpsiseid kasutaja arvutisse ei salvestata. Kasutaja peab aga arvestama, et sel juhul võib veebisaidi Douglas.lv kasutamine olla osaliselt häiritud, st veebisaidi mõni funktsioon ei pruugi olla kasutatav või toimida vigadega, tekitades veebisaidi kasutajale ebamugavusi. Seetõttu soovitab Douglas Latvia kasutajate mugavuse tagamiseks lubada küpsiste salvestamine oma seadmesse.

 

Küpsiste poliitika muudatused

Douglas Latvia annab teada, et võib mis tahes ajal muuta küpsiste poliitikat vastavalt oma äranägemisele. Parandused jõustuvad pärast nende veebisaidil avaldamist. Douglas Latvia kutsub teid üles seda dokumenti regulaarselt läbi lugema, et võiksite olla kindel, et olete viimaste muudatustega tutvunud.