Tumedad silmaalused – kuidas need tekivad ja kuidas neist lahti saada?

Tumedad silmaalused on probleem, millega on kokku puutunud ilmselt igaüks – magamata öö, ülekoormus, väsimus, haigus. Kuid teatud juhtudel ei kao see kosmeetiline probleem ja muutub iludefektiks, mille peitmine nõuab jumestustoodete kasutamist. Ometi ei tohiks unustada, et tumedad silmaalused ei ole vaid visuaalne probleem – see on signaal, mis annab märku, et tuleks pöörata tähelepanu oma tervisele ja uurida võimalikke tekkepõhjuseid. See on ainus viis, leidmaks piisavalt tõhusaid lahendusi tumedate silmaaluste vastu.

Miks tekkivad tumedad silmaalused?

Tervise- ja iluspetsialistid nendivad, et tumedad silmaalused võivad olla seotud nii eluviisi ja tervise kui ka geneetiliste ja füsioloogiliste isikupäradega. Sageli on põhjuseks ka mitme nimetatud teguri koosmõju. Seega peaks esiteks pöörduma arsti poole, et uurida välja tumedate silmaaluste põhjused ja leida lahendus nimetatud probleemi vähendamiseks, sest sageli ei ole tumedatest silmaalustest võimalik täielikult vabaneda. Eelkõige juhul, kui probleemi põhjus on geneetiline või füsioloogiline eripära. 

On kolme tüüpi tumedaid silmaaluseid:

  • Pigmenteerunud – suurenenud pigmendi melaniini kogus silmaümbruses. See on pärilik probleem, mis võib ägeneda päikesekiirguse, hormonaalsete probleemide, allergiate ja krooniliste nahahaiguste tõttu.
  • Vaskulaarsed – veresooned asuvad väga lähedal nahapinnale ja on naha alt nähtavad, mis tekitab sinist tooni.
  • Struktuursed – sidemed, nahaalune rasv ja ka luud tekitavad vajumist silmade ja põskede piirkonnas, mis muudab veresooned nähtavamaks ja varjutab silmaümbrust.

 

Sageli on olukorra parendamiseks ja tumedate silmaaluste vähendamiseks vaja kombineerida erinevaid meetodeid, mis täiendavad üksteist ja tagavad parema tulemuse.

Samuti peab arvestama, et soovitud tulemuse saavutamiseks on vajalik pikem aeg.

Kuidas vabaneda tumedatest silmaalustest?

Tumedatest silmaalustest lahti saamiseks on vajalik järjepidevus ja eluviisi muutmine. Mida teha, kui tahad parandada olukorda ja vabaneda hommikusest tumedate silmaaluste peitmisest?

Õige silmaümbruse naha hooldus ja kaitsmine

Tumedate ringide intensiivsus sõltub olulisel määral silmaümbruse naha igapäevasest hooldusest. Silmaümbruse nahk on väga õhuke ja tundlik, seda tuleb puhastada kergete liigutustega ja kasutada silmaümbruse jaoks mõeldud hooldusvahendeid, mis on oma konsistentsilt kergemad, imenduvad hästi ja parendavad naha elastsust ja välimust. Tumedate silmaaluste vähendamiseks võib kasutada seerumeid, kreeme ja muid hooldustooteid, mis sisaldavad hüaluroonhapet, retinooli, E-vitamiini ja muid väärtuslikke koostisosi. Samuti tuleb arvestada sellega, et vananemisega muutuvad silmaalused tumedamaks.

Selle vältimiseks tuleks näo- ja silmaümbruse naha hooldamiseks kasutada vananemisvastaseid tooteid. Soojadel aastaaegadel peab kindlasti kasutama päikesekaitsega silmaümbruse hooldustooteid, kaitsmaks tundlikku silmapiirkonda päikese kahjuliku mõju eest. Eriti tähtis on see juhul, kui on tegu pigmenteerunud silmaalustega. Samuti peab silmaümbruse kaitsmiseks kasutama kvaliteetseid päikeseprille ja, kui päevas tuleb palju aega veeta arvuti juures, ka arvutiprille, mis blokeerivad ekraani sinist valgust.

Tervislik päevakava

Meie välimust mõjutab oluliselt ka elustiil. Mida kaootilisem ja negatiivsetest teguritest mõjutatum on elustiil, seda kehvemas seisus on näonahk ja ka silmaümbruse nahk, mis väljendab esimesena elustiili tagajärgi. Mis aitaks vähendada tumedaid silmaümbrusi?

Regulaarne 8-tunnine uni, vähem stressi, rohkem värsket õhku, piisav vedeliku tarbimine naha dehüdratsiooni vältimiseks, tervislik toitumine, regulaarne liikumine, rasvase ja soolase toidu ning alkoholi ja suitsetamise vältimine. Tuleb jälgida toitainete tasakaalu kehas (teha vereproove) ja vajaduse korral tarbida toidulisandeid ja vitamiine.

Iluprotseduurid

Lahendusi tumedatele silmaalustele pakuvad ka kosmeetikud ja nahaarstid. Võib kasutada iluprotseduure, mis vähendavad veresoontega seotud probleeme, või täitesüste, mis aitavad tõsta vajunud nahka ja korrigeerida alla vajunud silmalauge.

Kuid nende meetodite kasutamisel tuleb olla väga ettevaatlik ja valida need üksnes juhul, kui tumedad silmaalused häirivad heaolu ning elustiili muutused ja kvaliteetne kosmeetika ei ole andnud oodatud tulemusi. Kindlasti tuleb meeles pidada, et mistahes iluprotseduuri tuleb teha ainult usaldusväärses kliinikus.

Kuidas peita tumedaid ringe?

Õnneks on lisaks laiale silmaümbruse hoolduskosmeetika valikule olemas ka kvaliteetsed jumestustooted, mille abil võib tumedad silmaalused ilusti ära peita.

Siin on abiks peitekreem, jumestuskreem, meigialuskreem ja muud tõhusad tooted, mida saab sobitada naha tüübi ja tooniga.

Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

ILUMAAILM ON NÜÜD VEELGI LÄHEMAL!

LAADIGE ALLA MEIE RAKENDUS!