Juhis õige lõhna leidmiseks

Lõhnad on loomingulise ja emotsionaalse maailma osaks. Need võivad mälestusi esile tuua sama lihtsalt nagu tolmuse fotoalbumi fotod. Parfüümid, nagu ka fotoalbum, kuuluvad teatud lõhnaperekonda, millega tutvudes leiad lihtsalt ja kiirelt endale kõige sobivamad. See lõhnakunst on lausa terve teadus. Toome päevavalgele lõhnade saladused, mille abil leiad kergemini endale kõige meeldivama lõhna.

Parfüümikeel

Kõigepealt peaksime mõistma parfüümide olemust, sest nagu ka igas muus valdkonnas, on ka lõhnamaailmas oma keel. Tüüpiline lõhn koosneb õlidest, mis segatakse tualettvee või parfüümivee saamiseks teatud baasainega (tavaliselt on selleks alkohol).

Tualettvees on õlide protsent väiksem kui parfüümvees, mispärast on tualettvesi odavam, kuid parfüümvesi püsib nahal kauem. Parfüümide puhul räägitakse palju lõhnanootidest. Kõige sagedamini on need sellised noodid nagu tsitruselised, puit, roos, mitmesugused muud lilled ja vanill. Noodid aitavad nahaga kokkupuutel tekkivat lõhna paremini kirjeldada.

Lõhnakompositsioon

Lõhnad koosnevad tavaliselt tipu-, südame- ja põhinootidest. Lõhna esmakordsel pihustamisel tunned selle tipunoote. See võib olla näiteks kerge, värske või särtsakas lõhna pahvak. Nahale sattudes hakkavad ilmnema lõhna südamenoodid, mis avavad lõhna olemuse ja isikupära. Viimasena, kui lõhnaõli on kergelt nahka imendunud, on tunda põhinoote, mis püsivad peal kõige kauem ja jäävad kõige paremini meelde. Iga kord lõhna pihustades avaneb uus maailm, milles kõik noodid täiendavad üksteist.

 

Leia oma parfüüm!

Lõhnad on nagu väga erinevate iseloomuomadustega isiksused. Seega on parim viis selle teadasaamiseks, kas mõni lõhn sulle ka meeldib, seda proovida. Parfüüm lõhnab kõigi peal erinevalt, sest selle koostisosad segunevad meie naha ja higiga, luues unikaalse aroomi. Seega võib sinu sõbra parfüüm lõhnata temal hoopis teistmoodi kui sul. Teades lõhnanoote, mis sulle meeldivad, saad kindlasti oma valikut lihtsustada ja kitsendada ning seda isegi veebipoest ostes. Selleks pead vaid uurima seda parfüümi, mida praegu kasutad või mis sulle meeldib. Leia selle parfüümi kompositsioon ja noodid veebist (noodid on kirjeldatud ka veebilehel www.douglas.ee) ning esita endale järgmised küsimused.

1) Millised lõhnatüübid mulle meeldivad?

2) Kas mind köidavad küllastatud või kerged lõhnad?

3) Kas minu lemmikparfüümid kuuluvad ühte kategooriasse? Näiteks lille- või puidukategooriasse.

4) Millised lõhnanüansid mulle ei meeldi?

5) Näiteks kui sulle väga meeldib lillekategooria, küsi endalt: kas sinu parfüümidel on sarnaseid noote, näiteks roos või jasmiin?

Erakordsed LILLEaroomid

IDAMAISED noodid

VÄRSKUSEGA täidetud lõhnad

PUIDUnoodid

Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

ILUMAAILM ON NÜÜD VEELGI LÄHEMAL!

LAADIGE ALLA MEIE RAKENDUS!