Lõhnad

Filtrid

Kaubamärk

Toote tüüp

Eripakkumine

LÕHNAKOMPOSITSIOON

ROHELINE

KELLELE

TOOTE OMADUSED

Saadavus

Sorteeri:
12345...32...64...96

Parfüüm – avasta meie lai valik naistele ja meestele

Otsi veebipoest Douglas parfüüme, mis lummavad su meeli ja loovad hea tuju vaid ühe piserdamisega. Meie ligitõmbavad, värsked ja ainulaadsed lõhnad ootavad sind avastama. Sirvi veebis ja lase end lõhnadest inspireerida!

Osta parfüüm veebi kaudu lõhnapüramiidi abil

Kvaliteetne parfüüm on loodud samasuguse täpsuse ja hoolega nagu meloodiline muusikateos. Tavaliselt koosneb see 150–250 eri komponendist, millest vormuvad lõhnanoodid – tipu-, südame- ja põhjanoot, mis moodustavad nn lõhnapüramiidi.

  • Tipunoot – seda tajutakse kõige esimesena. See on intensiivne, kuid samas hajub kõige kiiremini. Tipunoodiks kasutatakse sageli värskeid või õrnu lõhnavarjundeid, nagu bergamott, kaneel, tsitrusviljad või piparmünt.
  • Südamenoot – avaneb umbes kümme minutit pärast pealekandmist. Tavaliselt moodustab see suurema osa lõhnakompositsioonist ja sellel on keskmine säilivusaeg. Populaarsed on iirise, roosi või jasmiini lillelised noodid. Ka mahedad vürtsid, marjad, lõhnav vetiveeria või aniis on populaarsed südamenoodi lõhnad.
  • Põhjanoot – püsib kõige kauem ja on lõhnakompositsiooni alus. Populaarsed põhjanoodid on muskus, sandlipuu, viiruk, patšuli ja vanill. Lõhna stabiliseerijana loob põhjanoot nahaga erilise ühenduse.

Muide, seda, kuidas parfüüm lõhnab, ei määra ainult selle koostis. Üks ja sama parfüüm avaldub ja lõhnab iga inimese nahal erinevalt.

Mis vahe on parfüümil, parfüümveel, tualettveel jne?

Erinevus seisneb lõhnaõli kontsentratsioonis. Sisaldus määrab lõhna intensiivsuse ja pikaealisuse. Allpool on toodud ülevaade lõhnaõlide sisaldusest eri tüüpi parfüümides:

  • parfüüm: 15–40%
  • parfüümvesi (EdP): 8–15%
  • tualettvesi (EdT): 6–8%
  • kölnivesi: 3–6 %
  • lõhnavesi: 3%

Kuidas püsib parfüüm kõige kauem?

Lisaks lõhnakontsentratsiooni valikule saad lõhna intensiivsust ja kauakestvust mõjutada ka kohaga, kuhu parfüümi pihustad. Lõhnad tekivad üldiselt kõige kiiremini ja intensiivsemalt kohtades, kus nahal on hea vereringe ja see on soe, nagu kael, kukal ja dekoltee või küünra ja randme sisekülg. Teisest küljest on lõhnad eriti kauakestvad jahedamatel kehapiirkondadel, näiteks kõrvanibudel. Ka juuksed kannavad lõhna hästi ja kaua. Samuti saad lõhnastada looduslikest materjalidest, näiteks villast või puuvillast valmistatud riideid.

Nõuanne: ära hõõru parfüümi – hõõrdumine tekitab kuumust ja muudab lõhna. Lase parfüümil õhu käes kuivada või lihtsalt patsuta see kergelt sisse.

Osta parfüüm veebi teel – hangi endale lemmiklõhn veebipoest Douglas

Olgu naiste parfüüm, meestelõhn või unisex-parfüüm – avasta oma uus lemmiklõhn veebipoes Douglas. Praktilised filtrid muudavad konkreetsete lõhnade otsimise lihtsamaks, nii leiad kiiresti oma vajadustele vastava uue parfüümi. Parfüümiuudised, parimate naistelõhnade top 10 ja peened nišilõhnad kutsuvad sind veebilehte sirvima – kindlasti leidub seal ka sinu uus lemmik!

ILUMAAILM ON NÜÜD VEELGI LÄHEMAL!

LAADIGE ALLA MEIE RAKENDUS!