Dermatoloogide soovitused silmakreemi õigeks pealekandmiseks

Võib tunduda, et silmakreemi kasutamine on keeruline või mõeldud "vanematele" inimestele, kuid tegelikkuses võib silmakreemist kasu olla kõigile.

Silmaümbruse nahk on õhem kui teistel kehaosadel, seega on see väga õrn ja tundlik. See tähendab, et võrreldes ülejäänud näo ja kehaga kaotab see ka kõige kiiremini vett, muutudes seeläbi eriti tundlikuks kuivuse suhtes. Kuivus võib viidata ka vananemisele, mis väljendub ilmsemalt peente joonte ja kortsudena.

Ja – ei, tavaline niisutav kreem ei ole sobilik silmakreemi asendusena. Ülejäänud näopiirkonnale mõeldud tooted ei ole mõeldud kasutamiseks silmaümbruses. Spetsiaalselt silmaümbruse jaoks mõeldud toote kasutamine on väga oluline mitte ainult õrna naha võimaliku põletiku vältimiseks, vaid ka parima vananemisvastase ja niisutava toime saavutamiseks.

1. samm. Valige õige toode

Valige nahaprobleemidele sobiv silmakreem.

Kas olete tüdinud silmade ümber olevatest peenetest joontest ja kortsudest? Sel juhul tuleks otsida tooteid, mis sisaldavad retinooli ja/või peptiide, mis on kaks tuntuimat kortsude hävitajat.

Kas olete hädas tumedate ringidega silmade all? Sel juhul peaksite otsima tooteid, mis sisaldavad vereringet soodustavaid ning nahka helendavaid koostisosi, nagu niatsiinamiid või kofeiin, kuna aeglustunud vereringe muudab tumedad ringid veelgi hullemaks. Eelis: kui peamine probleem, mida soovite kõrvaldada, on turse, aitab kofeiin suurepäraselt ka sellega toime tulla.

Kui kahtlete, siis on parem valida multifunktsionaalne toode, mis on mõeldud kõigi mainitud probleemide jaoks ja pealegi on investeeritud raha väärt.

Kindlasti tasub mainida, et kõik ülaltoodud koostisosad ja tooted on suurepärased mitte ainult olemasolevate probleemide lahendamiseks, vaid ka ennetuslikel eesmärkidel, kui soovite probleemi aegsasti edasi lükata või kõrvaldada.

2. samm. Peske käed

Silmaümbruskreemi on kõige parem peale kanda sõrmedega, seega on alati oluline esmalt veenduda, et pesete korralikult käed. Mikroobide sattumine silmapiirkonda ei oleks mingil juhul soovitav.

Ka näonahk peaks olema puhas ja pestud. See tagab silmakreemi toimeainete tõhusama toime, samuti ei häiri kreemi toimet ükski teine toode, naha mustus ega rasusus.

3. samm. Kasutage õiget kogust

Konkreetse toote valimisel on kõige parem järgida selle kasutamise näidustusi, kuid iga silmapiirkonna jaoks piisab tervest või poolest pumbatäiest. Kui silmakreem on purgis, on kõige parem kasutada iga silmapiirkonna kohta umbes poolt hernesuurust kreemi kogust.

Võib tunduda, et sellest ei piisa, kuid tasub meeles pidada, et silmakreemidel on tavaliselt väga kontsentreeritud toime. Enamik silmakreeme on palju rohkem niisutavad kui teised nahahooldustooted, sest õrn silmaümbruse nahk vajab intensiivsemat niisutust. Samuti sisaldavad need tavaliselt rohkem vananemisvastaseid koostisosi.

Samm 4. Kandke silmaümbruskreem peale õigesti

Kandke väike kogus kreemi peopesale, et saaksite kreemi vabalt käsitleda. Võtke kreemi sõrmeotsaga ja kandke see õrnade tupsutustega, poolringikujulise kujuga piki silma – alustades kulmu siseserva all olevast piirkonnast, liikudes küljele ja mööda silma ümbritsevat silmakoobast üles. Masseerige silmakreem õrnalt nahka. Nahaarstid soovitavad silmaümbruse kreemi peale kanda sõrmusesõrme abil, mis pakub nahale kerget survet ning nii saate kreemi õrnalt nahale kanda.

Ei ole soovitav masseerida kreemi nahka liiga tugevalt, et mitte ärritada õrna silmaümbrust, kuna see võib põhjustada tõsist ärritust ja/või juba olemasolevate probleemide ägenemist. Näiteks võib kreemi liiga innukas massaaž põhjustada veresoonte rebenemist, mis võib ainult süvendada tumedate ringide varju ja turset.

Samm 5. Kandke toode sobivatesse kohtadesse

Kõik silmakreemid on mõeldud kasutamiseks silmade all ja ümbruses, kuid kõiki kreeme ei saa silmalaugudele kanda. Kõige kindlam on suunaks kasutada silmakoobast.

Alustage silmakreemi kandmist silma sise- või välisnurga alt otse välja ulatuvale luule. Kandke kreemi järk-järgult edasi mööda silmaümbrust ja veidi ülespoole silma suunas, samal ajal kreemi õrnalt masseerides. Peatuge mõni millimeeter allpool alumiste ripsmete joont. Silmi sulgedes ja avades laieneb kreem koos liigutustega veelgi, seega on parem jätta ripsmete alla väike ala ilma kreemita, et see silma ei satuks.

Järgmisena kandke kreem silmaümbruse välisservale. Jätkake silmakreemi õrna massaaži, liikudes silmaümbruse sise- ja ülaosasse piki silmakoobast (see jätkub üleval, kulmu all) vahetult kulmu alla. Kui toote kasutusjuhendist selgub, et seda võib kanda ka silmalaugudele, võite kreemi õrnalt masseerida ka neile. Oluline on seda teha äärmise ettevaatusega ja peatuda paar millimeetrit ripsmete kohal.

Kui silmalau ja kulmu all oleva luu vahel on vähe ruumi, lõpetage kreemi kandmine silma välisnurga piirkonda, et vältida kreemi silma sattumist.

Samm 6. Teadke, millal seda kasutada

Enamik silmaümbruskreeme on mõeldud kandmiseks nii hommikul kui õhtul ning nende mõju on kõige tõhusam, kui neid õigesti ja regulaarselt kanda. Kui soovite kreemi peale kanda vaid korra päevas, siis tehke seda õhtul. Nahas toimuvad öö jooksul loomulikult taastavad ja regeneratiivsed protsessid, seega on suurepärane aeg pakkuda lisatuge paljudes silmaümbruskreemides sisalduvate vananemisvastaste koostisosadega. Kaaluda tasub ka öökreemi lisamist igapäevarutiini.

Siiski on ka selliseid silmakreeme, mis annavad peegeldavate osakeste või kofeiini abil kosmeetilise helendava efekti. Sellised kreemid sobivad kõige paremini kasutamiseks päevasel ajal, kuna need omadused annavad kohese efekti, kuid pikemas perspektiivis mitte nii palju abi.

Kas sellest oli abi? Jälgige meid Facebookis ja Instagramis, et saada teada ka teistest ilunippidest!

Kommentaarid

Kirjuta kommentaar