Jumestuskreemi valik vastavalt aastaajale

Suvine päevitus ja D-vitamiini puudus tüüpilistel talvekuudel võivad muuta tegelikku nahatooni – see tähendab, et augustis kasutatav jumestuskreemi toon ei ole tõenäoliselt sama, mida kasutad veebruaris.

Loomulikult on kõige olulisem hoolitseda oma naha eest ja tagada SPF-kaitse aastaringselt, kuid olenevalt päikese käes viibimise ajast ja päevitusastmest ei pruugi see probleem olla sinu jaoks aktuaalne. Kuid sellegipoolest on nahatooni muutumine olenevalt aastaajast siiski normaalne nähtus.

Hea uudis on see, et nahatooni muutudes ei pea sa jumestuskreemi välja vahetama. Pidasime nõu jumestuskunstnikega, et kuulda nende nõuandeid jumestuskreemi tooni kohandamise kohta vastavalt aastaajale, et saaksid edaspidigi kasutada oma lemmikjumestuskreemi ja et näo jume ühtiks ka talvisel ajal kaelapiirkonna nahatooniga. 

Tutvu järgmiste näpunäidetega asjatundjatelt.

KUIDAS JUMESTUSKREEMI HELEDAMAKS MUUTA?

LISA NIISUTAVAT NÄOKREEMI

Väikese koguse niisutaja lisamine jumestuskreemile on kontrollitud ja usaldusväärne meetod jumestuskreemi kergemaks muutmiseks, kuid kas teadsid, et see on ka üks parimaid viise jumestuskreemi tooni heledamaks muutmiseks?

See meetod muudab koostise läbipaistvamaks, võimaldab sinu loomulikul nahatoonil läbi kumada, samuti lisab niisutavat efekti, mis on suurepärane lahendus, kui nahk tundub veidi kuiv ja tuhm. 

„Suvel on hea valik SPF-kaitsega toote lisamine jumestuskreemile, talvel aga täiendava niisutaja lisamine, et niisutada sel viisil kuiva nahka,“ õpetab Douglase  jumestuskunstnik Victoria.

„Nahahooldus on tõesti kõige alus – suvel kaitse nahka, aga talvel paku lisaniisutust.“

PROOVI TEISTSUGUST JUMESTUSKREEMI PEALEKANDMISVIISI

Kanna nahale vähem toodet!

Douglase jumestuskunstnik Marek avaldab:  „Mida rohkem kihte ja tooteid näole kantakse, seda suurem on oht, et päeva jooksul kaotab meik püsivuse, eriti kuuma ja niiske ilmaga.“

Selle asemel soovitab ta proovida teist usaldusväärset viisi jumestuskreemi lahjendamiseks või selle tooni heledamaks muutmiseks: kasuta kas kahe erineva kiuga pintslit, mis on mitmeotstarbeline topeltotsaga harjastega meigipintsel ja sobib suurepäraselt kreemja või vedela jumestuskreemi pealekandmiseks, või veeganiisutatud meigikäsna. Sel viisil saad jumestuskreemi lahjendada ning ei pea kandma näole lisakihte.

PROOVI MUID TEKSTUURE

Douglase jumestuskunstnik Liza avaldab, et eelistab CC-kreeme, sest neid on lihtsam kasutada ja nende toone pole vaja sageli vahetada. (Eriti meeldib talle IT Cosmeticsi kreem CC+ Cream.)

„CC kreemid kohanduvad nahatooniga, seega, kui kasutada innukalt päikesekaitsekreeme, ei ole märgata isegi toonide erinevust ja ei pea kreemi sageli vahetama.“

Aga kui oled oma praeguse jumestuskreemiga lahutamatud või vahetad sageli toone, on jumestuskunstnikul ka teine soovitus.

„Niisutav kreem võib jumestuskreemi liiga palju lahjendada, seetõttu väga soovitan kasutada niisutavat aluskreemi – vaid tilk –, mis ühtlustab jumestuskreemi, parandades samal ajal meigi püsivust.“

Psst – sinu niisutav lemmikaluskreem on saadaval siin

KUIDAS JUMESTUSKREEMI TUMEDAMAKS MUUTA?

PÄIKESEPUUDER

Lihtsaim viis, kuidas jumestuskreemi suveks kohandada, on kanda nahale julge tooniga päikesepuudrit, mis täiendab soojal aastaajal edukalt jumestust. Kõlab piisavalt lihtsalt, kuid pea meeles: oluline on päikesepuudrist mitte liiga vaimustusse sattuda. (Teame, et seda on lihtsam öelda kui teha.)

„Ma ei soovitaks päikesepuudrit jumestuskreemiga lihtsalt kokku segada ja seda kogu näole kanda – tulemus ei pruugi olla ilus,“ avaldab jumestuskunstnik Mareks. „Kasutan päikesepuudrit eraldi, et seda saaks strateegiliselt peale kanda piirkondadele, kus loomulik päevitus on tugevam. Tulemus on usutavam kui kanda toodet õigesti vastavatele näopiirkondadele (mitte kogu näole).”

Ta mainib ka, et vahel on soovitatav jumestuskreemi üldse mitte kasutada ja oma suvist päevitust lihtsalt päikesepuudriga rõhutada. „See tagab suvel usutavama päevitusefekti,“ ütleb ta.

TOONIDE KOMBINEERIMINE

Mõte vahetada oma jumestuskreemi lemmiktoon veidi tumedama vastu kõlab lihtsalt, kuid tegelikult on ülesanne pisut keerulisem.

„Oluline on meeles pidada, et erinevad kaubamärgid pakuvad väga erinevaid toone ja nende variatsioone,“ ütleb Viktoria. „Tihti soovitan klientidel valida oma jumele kõige paremini vastav toon ja seejärel valida üks või mõnikord kaks tooni tumedam sama kaubamärgi toode ning seejärel segada see toon kõige sobivamaga kokku.“

Ka jumestuskunstnik Jolanta soovitab: valides sobivaimat jumestuskreemi, osta oma nahatoonile kõige lähedasem toon ning seejärel osta kaks tooni tumedam toode. „Mõlemat tooni segades on võimalik saada erinevaid toonide variante, mis võimaldab neid oma nahaga sobitada igal aastaajal.“

Seega – kui oled leidnud meeldivaima jumestuskreemi, osta seda kahte tooni ja sega neid vastavalt vajadusele, sobitades neid aastaringselt oma nahatooniga.

Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

ILUMAAILM ON NÜÜD VEELGI LÄHEMAL!

LAADIGE ALLA MEIE RAKENDUS!