TÄHELEPANU! KOHALETOIMETAMINE VÕIB HETKEL VÕTTA KUNI 4 TÖÖPÄEVA! E-pood Douglas.ee: epood@douglas.ee ja tel.+372 6661100 (I-V 10:00-17:00) 

Tunne end värskena hommikust õhtuni

Iga päev higistab inimene 500 ml kuni 2 liitrit higi ning see on väga oluline kehafunktsioon! Higistamine aitab reguleerida kehatemperatuuri, mis on otsustava tähtsusega keha põhifunktsioonide tagamisel ja organite töös. Kuigi higistamine võib muidugi ebameeldiv olla. Seetõttu on saadaval palju erinevaid tooteid ja koostisosi, mis peidavad või hoiavad ära ebameeldivat lõhna. Deodorandid, antiperspirandid, spreid, rullid ja pliiatsid – pakume tutvumiseks kogu vajalikku teavet, et sa leiaksid oma vajadustele täiuslikult sobiva toote.

Kokkuvõte deodorandi ja antiperspirandi erinevustest

Selleks, et mõista, kuidas need kaks toodet töötavad, on oluline teada, kuidas keha lõhn tekib. Kõige sagedamini vastutab ebameeldiva kehalõhna tekke eest kaenlaaluste piirkond. Seal on suures koguses erinevat tüüpi higinäärmeid. Kahjutud näärmed moodustavad higi, mis jahutab keha. Aga näärmed, mis moodustavad higi, kui oled ärevil või närvis, võivad tekitada ka ebameeldivat lõhna.

Hea uudis on see, et on palju nutikaid iluhooldustooteid, mis saavad sellisel juhul abiks olla. Selgitame välja, millised tooted on sulle kõige sobivamad!

Deodorandid pärsivad ja neutraliseerivad ebameeldiva lõhna lühiajaliselt. Need mõjuvad antibakteriaalselt ja on erineva lõhnaga – alustades puhtusetunnet loovatest (just nagu pärast dušši) kuni magusate või lillelõhnadeni.

Antiperspirandid vähendavad higistamist märkimisväärselt. Peamine koostisosa on alumiiniumsool, millel on higinäärmeid ahendavad omadused. Lisaks loob see ajutised korgid, mis blokeerides higi, ei lase niiskusel levida. Lisaks sisaldavad antiperspirandid ka parfüüme ebameeldiva lõhna pärssimiseks.

Orgaanilised deodorandid – kas need on tõesti tõhusad?

Neile, kes armastavad „rohelisi” iluhooldustooteid, on saadaval jumalikult lõhnavad orgaanilised deodorandid. Orgaanilised deodorandid ei pruugi olla parim valik neile, kes higistavad väga tugevalt (sest neil toodetel puuduvad antiperspirantide omadused), kuid need on igapäevaseks kasutamiseks head (ja ohutud!). Enne, kui valid esimest korda naturaalset deodoranti, hinda oma ootuseid. Võta arvesse, et võib olla pead sa toodet lõunaajal uuesti peale kandma (ehk lisama selle veel ühe sammuna lõunapausijärgsesse iluhooldusesse). Kusjuures, kuna orgaanilised tooted on kreemjad või vedelad spreid, pead sa ilmselt kauem ootama, enne kui saad riietuda. Kui suudad neid aspekte aktsepteerida, oled valmis nautima orgaaniliste deodorantide poolt pakutud looduslikku kogemust. Tooted on saadaval selliste koostisosadega nagu teepuu, nõiapuu, sidrun ja aaloe, mis muudavad kaenlaalused pehmeks ja värskeks. Taimepuudritel, savil ja eeterlikel õlidel on võime vähendada lõhna ja imada higi.

Parim valik igale nahatüübile ja erinevateks olukordadeks

Iga nahk on ainulaadne, samuti ka sellele vajalik iluhooldus. Me teame täpselt, mis nahale sobib, kui see on tundlik või kuiv. Aga kas sa oled mõelnud oma nahatüübile sobiva deodorandi peale? Kuna kaenlaaluste nahk on väga koormatud, on soovitatav valida toode, mis sellele perfektselt sobib.

  • Kui sul on normaalne nahk

Kaks kõige populaarsemat deodorandi tüüpi on spreid ja rullid ning need mõlemad sobivad normaalsele nahale. Sprei on värskendavam ja hügieenilisem, sest selle kokkupuude kehaga ei ole vajalik. See on väga tõhus ja kuivab mõne sekundi jooksul. Rullil on geeljas tekstuur, mistõttu peab see enne riietumist kuivama. Kuigi see vedel koostis muudab värskustunde tugevamaks kohe pärast selle pealekandmist. Teine toote väärtus on diskreetse kasutamise võimalus – keegi riietusruumis või daamide toas ei märka selle uuesti pealekandmist.

  • Tundlik nahk

Kui su nahk reageerib sageli tundlikult, on su kaenlaalused samuti tundlikud. See tähendab, et põletustunne võib tekkida kohe pärast karvade eemaldamist, nahk võib kannatada karvade sissekasvamise all ning reageerida punetuse või sügelusega pärast mitme koostisosa kasutamist. Selliste rahustavate koostisosadega nagu pantenooli või aaloega rikastatud pulgad, spreid ja rullid hooldavad ning kaitsevad sinu nahka terve päeva vältel.  Lisaks on saadaval ka mineraalsoolast valmistatud nn kristalldeodorandid. Need ei sisalda lõhna- ega säilitusaineid, kuid sisaldavad suures koguses alumiiniumi. See võib olla sulle sobiv variant, kui su nahk on tundlik ja soovid tõhusamat higistamisvastast vahendit. Enne kui hakkad seda igapäevaselt kasutama, proovi toodet ettevaatlikult tegemaks kindlaks, et kristallid su nahka ei ärrita.

  • Kuiv nahk

Alkohol on paljude kosmeetikatoodete tavapärane koostisosa, kuna see toimib säilitusainena ja sellel on antiseptilised omadused. Kahjuks on selle negatiivne omadus see, et see kuivab nahka. Ja kuna kuiv nahk ärritub ka teiste koostisosade kasutamisel palju kiiremini, on parem valida alkoholivabu tooteid. Kreemjad deodorandid sisaldavad kõige rohkem erinevaid nahka hellitavaid koostisosi ja on väga õrnad. Sellised niisutajad nagu pantenool, kummel ja termaalvesi hoolitsevad naha eest ning see on terve päeva värske ja kaitstud.

Kuidas ja millal on õige kanda deodoranti ja antiperspiranti?

Esiteks, selleks, et deodorant või antiperspirant toimiks, tuleb see nahale kanda kohe pärast pesemist. Kui sulle meeldivad tekstuurid, nagu on kreemidel või rullidel, siis pead natuke ootama, enne kui saad riietuda. Muidu võivad riietele tekkida plekid. Kui sul on vaja toodet päeva jooksul uuesti peale kanda, siis võta arvesse, et puhtale nahale mõjub see paremini. Värskenda kaenlaaluseid puhastussalvrätikutega (nt näo puhastamiseks ja meigi eemaldamiseks kasutatavad niisked salvrätid), seejärel kasuta oma lemmikdeodoranti.  Kui sulle meeldivad rohkem antiperspirandid, siis parim aeg toote pealekandmiseks on enne magama minekut. Sellel on lihtne seletus – keha funktsioonid ei toimi öösel nii aktiivselt, seega on kehatemperatuur madalam ja antiperspirant saab arendada kogu oma potentsiaali.

 

Nüüd on sinu kord valida deodorant või antiperspirant, mis sobib perfektselt sinu eluviisiga. Aeg imeliselt lõhnata ja samaaegselt tunda end suurepäraselt (ja kaitstult)! Milline deodorant on su liitlane kuumadel suvepäevadel?

Comments

Write a comment