Sagedasemad vead jumestuse tegemisel ja kuidas neid parandada

Jumestamine on paljude naiste elu lahutamatu osa. Kui Sa ei ole selle ala asjatundja, on suur võimalus, et kosmeetikatoodete lai valik ja erinevad nõuanded ajakirjades ja sotsiaalmeedias on sind veidi segadusse ajanud. Kogusime oma kogemusest lähtuvaltkokku levinumad vead jumestuse tegemisel ja anname nõu, kuidas neid vältida.

 1. VIGA: SINU JUMESTUSKREEMI VÄRV EI OLE SAMA MIS SINU NÄOVÄRV

Miks on see viga? Tumedam jumestuskreemi värv muudab sind vanemaks ja kui näonahk omakorda on heledam kui kael, tekib mulje, et sa oled liiga kahvatu, rääkimata sellest, et üldpilt tundub lihtsalt imelik.

Kuidas seda parandada? Kaupluses jumestuskreemi valides kanna seda lõuajoonele (mitte käele!). Kui kaupluses on aken, palu konsultandilt peeglit, et saaksid vaadata end päevavalguses.

 1. VIGA: SA EI KASUTA MEIGIALUSKREEMI

Miks on see viga? Jumestuskreemi kandmisel puhtale nahale (ilma meigialuskreemita) on suur võimalus, et see ei näe nii perfektne välja, kui soovisid – jumestuskreem toob esile kuiva naha või kaob T-tsoonist kiiresti.

Kuidas seda parandada? Vali praimer ehk meigialuskreem, võttes arvesse oma näonaha tüüpi ja seisukorda. Kui Sul on kuiv nahk, sobib niisutav meigialuskreem (otsi nimetuses sõnu „hydrating“ ja“moisturising“). Rasvase naha ettevalmistamiseks enne jumestuse pealekandmist kasuta matistavat aluskreemi (otsi nimetuses sõnu “matifying”, “matt”, “shine killer”, “pore filler”). Kui Sul on segatüüpi nahk, tuleb iga tsooni jaoks valida sellele sobiv aluskreem. Kogu näotooni korrigeerimiseks kasuta värvilisi aluskreeme (punetust neutraliseerib roheline aluskreem, kollast liigselt päevitunud nahka violetne aluskreem). Saadaval on ka aluskreemid, mis annavad näonahale sära, pinguldavat efekti ja siluvad nahka.

 1. VIGA: SA KASUTAD KREEMITAOLISI TOOTEID PUUDRI PEAL

Miks on see viga? Nii nagu jahu ja vee kokkusegamisel tekib tainas, saad ka puudritaolisi tooteid vedelate/kreemitaoliste vahenditega segades tainataoline konsistents, mida on raske hajutada.

Kuidas seda parandada? Kasuta pärast jumestuskreemi pealekandmist natuke kerget tolmpuudrit ning alles seejärel kanna peale puudritaolised tooted (põsepuna, päikesepuuder, highlighter), et luua korralik jumestus. 

 1. VIGA: SA HOIAD KOSMEETIKAT VANNITOAS

Miks on see viga? Regulaarse duši all käimise tõttu on vannitoas tavaliselt soojem ja niiskem mikrokliima kui mujal korteris. Need on parimad tingimused bakterite paljunemiseks pintslitel ja kreemitaolistes kosmeetikavahendites.

Kuidas seda parandada? Kuigi kosmeetikatooteid on vannitoas väga mugav hoida, ei ole muud pääsu, kui tõsta oma iluhoolduse varud teise ruumi.

 1. VIGA: SA KASUTAD LIIGA PALJU PUUDRIT

Miks on see viga? Isegi, kui Sul on parimad kavatsused (lõpetada näo läikimine), ei näe nägu liigse puuderdamise tõttu värske välja.

Kuidas sellest hoiduda? Kanna väike puudrikogus kergete liigutustega näole. Kui Sul on segatüüpi või kuiv nahk, kasuta puudrit ainult T-tsoonis ja silmade all, et fikseerida peitekreem. Rasvasest läikest vabanemiseks päeva jooksul kasuta matistavaid salvrätikuid või mitmekordselt kasutatavaid svamme.

 1. VIGA: SINU LAINERIJOON ON LIIGA PAKS JA INTENSIIVNE

Miks on see viga? Liiga paks ja intensiivne silmapliiatsi kontuurjoon muudab silmad väiksemaks, jäme joon alumise ripsmepiiri all aga „tõmbab“ silmi visuaalselt allapoole, muutes pilgu nukraks ja väsinuks.

Kuidas sellest hoiduda? Et tuua silmi esile, muuta ripsmed tihedamaks ja pilku ergemaks, tee silmapliiatsiga joon võimalikult ripsmejuurte lähedale ainult ülemistel ripsmetel. Et pilk ei muutuks raskeks, tõmba lainerijoon alumistel ripsmetel ripsmepiiri sisse (mitte selle alla).

 1. VIGA: SA KASUTAD HUULEPLIIATSIT AINULT KONTUURI JOONISTAMISEKS

Miks on see viga? Huulepliiatsid on tavaliselt püsivamad ja rohkema pigmendiga kui huulevärvid ning selle tõttu aja möödudes ja huulevärvi kuludes jääb huultele väljapaistev huulekontuur.

Kuidas seda parandada? Kui oled huulepliiatsiga joonistanud huulekontuuri, värvi sellega ka huuled tervenisti kokku. See lihtne samm muudab huulevärvi mitu korda püsivamaks!

 1. VIGA: SILMADE MEIKIMISEL JÄTAD SA RIPSMETUŠI PANEMATA

Miks on see viga? Kui oled silmalauge värvinud lauvärvidega või tõmmanud lainerijoone, kuid ripsmed jätnud värvimata, riskid Sa saada ilmetu ja pooliku ilme (eriti juhul, kui loomulikud ripsmed on heledad).

Kuidas seda parandada? Väga lihtsalt – kasuta alati ripsmetušši!

 1. VIGA: SA KASUTAD RIPSMEKOOLUTAJAT PÄRAST RIPSMETUŠI PEALEKANDMIST

Miks on see viga? Kasutades ripsmekoolutajat äsja ripsmetušiga värvitud ripsmetel, tekitad Sa inetuid mügarikke ja ajad laiali silmapliiatsi joone. Kui üritad koolutada ripsmeid, millel tušš on juba kuivanud, võivad ripsmed lihtsalt murduda.

Kuidas seda parandada? Kasuta ripsmekoolutajat enne silmapliiatsi ja ripsmetuši kasutamist.

 1. VIGA: SA PESED PINTSLEID JA SVAMME HARVA

Miks on see viga? Kokkupuutel nahaga satuvad pintslitele ja svammidele naharakud, mustus ja bakterid, mis paljunevad selles keskkonnas meelsasti. Kasutades pikka aega pesemata jumestustarvikuid, riskid ootamatu lööbe või vistrike tekkega.

Kuidas seda parandada? Käsna, jumestuskreemi ja peitekreemi pintsleid on soovitatav pesta pärast iga kasutamiskorda, kasutades selleks mõeldud seepi. Pintsleid, mida kasutad puudritaoliste vahendite pealekandmiseks iga päev, puhastab ja desinfitseerib suurepäraselt sprei, kuid kord nädalas tuleb neid pesta seebiga.

 1. VIGA: SA EI TEE VAHET KORREKTORIL JA PEITEKREEMIL

Miks on see viga? Nendel toodetel on erinevad omadused ja kasutusalad. Kasutades peitekreemi (ehk konsiilerit) näonaha ebatäiuste peitmiseks, tood saa neid veel rohkem esile tänu kreemi valgustpeegeldatavatele omadustele. Kandes silmade alla peitekreemi asemel korrektorit, tekib raske mulje.

Kuidas seda parandada? Korrektor, nagu juba nimi ütleb, on loodud naha ebatäiuste korrigeerimiseks: peita vistrikke, arme ning neutraliseerida punetust ja tumedaid silmaaluseid. Korrektorit kasutatakse meigialuskreemi peal ja jumestuskreemi ALL. Peitekreemi koostis on tavaliselt kergem valgustpeegeldatavate omadustega ja seda kantakse silmaalusele tsoonile (ning ka näo keskosale, kui soovid seda heledamaks muuta) jumestuskreemi PEAL.

 1. VIGA: SA KASUTAD PEITEKREEMI, MIS ON SAMA VÄRVI KUI SINU JUMESTUSKREEM

Miks on see viga? Sellise vea teevad tavaliselt päevitunud, keskmiselt tumeda ja tumeda nahaga naised. Kasutades peitekreemi, mis on jumestuskreemiga ühte värvi, tundub nägu üheplaaniline ja kaotab mitmemõõtmelisuse.

Kuidas seda parandada? Kasuta silmaaluses tsoonis ja näo keskosas 1–2 tooni heledamat peitekreemi, et anda näole kolmemõõtmeline välimus ja muuta pilk värskemaks.

 1. VIGA: JUMESTUST TEHES UNUSTAD SA KAELA

Miks on see viga? Tugev ja silmatorkav jumestus koos kahvatu kaela ja dekolteetsooniga võib tekitada mulje, et pea on kehast eraldi.

Kuidas seda parandada? Tehes õhtust jumestust, kanna väike kogus jumestuskreemi ka kaelale. Kui kavatsed selga panna topi või kleidi paljastatud õlgade ja dekolteega, ära unusta ka neid piirkondi.

 1. VIGA: SILMAPLIIATSI KASUTAMISEL VENITAD SA SILMANURKA SÕRMEGA

Miks on see viga? Silmanurka lahti lastes võtab nahk oma tavapärase asendi ja silmapliiatsi joon võtab mitteprognoositava kuju.

Kuidas seda parandada? Vaata ilmapliiatsi kasutamisel otse peeglisse, tõstes lõuga veidi üles ja vaadates alla.

 1. VIGA: SA VÄRVID KULMUD VALE TOONIGA

Miks on see viga? Liiga tumedad kulmud tekitavad ebavajalikult dramaatilise mulje ja muudavad Sind vanemaks, liiga hele kulmuvärv koos loomulikult tumedamate kulmukarvadega, ei anna omakorda soovitud tulemust ja näeb välja naeruväärne.

Kuidas seda parandada? Kui Sul on tumedad kulmud, sobita kulmupliiatsi värv nendega. Kui kulmukarvad on heledad, arvesta kulmutoodete värvi valikul juuksejuure värviga.

 1. VIGA: SA EI PÖÖRA TÄHELEPANU SELLELE, MILLISES VALGUSES SA TEED JUMESTUST

Miks on see viga? Toalambid kiirgavad sooja kollast ja ebapiisavat heledat valgust, mistõttu peeglisse vaadates tundub jumestus palju kahvatum, kui see on tegelikult ja ei võimalda näha hajutusvigu. Ka erk päikesevalgus „sööb“ jumestuse ära, nii et selle tegelikust intensiivsusest ei ole võimalik aru saada.

Kuidas seda parandada? Kõike parem valgus jumestamiseks on pilvine päev (kui paistab päike, otsi varju!). Püüa alati teha jumestust sellises valguses, millises sa hiljem sellega kavatsed olla. Kui lähed välja hommikul, siis jumesta ennast akna juures, kui valmistud õhtuürituseks, siis piisavalt eredas kunstvalguses.

 1. VIGA: SA SOBITAD JUMESTUSE VÄRVE RIIETUSEGA

Miks on see viga? Jumestuse sobitamine riietuse värvidega on vanamoodne.

Kuidas seda parandada? Esiteks jäta meelde, et jumestuse värve tuleb sobitada oma tonaalsusega – näonaha toon, juukse-, silma-, kulmuvärv, mitte riietusega. Et olla elegantne, balansseeri jumestuse kirkust riietuse ekstravagantsusega. Kui riietuses domineerivad erksad värvid, tee neutraalne jumestus, kui aga oled riietunud rahulikesse toonidesse, võid jumestusega eksperimenteerida.

Jumestuse tegemine on väga individuaalne ja ei ole ühtegi universaalset valemit, mis sobiks kõigile. Douglase kaupluste sõbralikelt konsultantidelt saad sa alati tasuta nõustamist ja vastuseid küsimustele.

Piltide allikas: Pexels

Comments

Your name
 
Your comment