Mis on hüaluroonhape ja miks see on oluline?

Näonahk nõuab erilist hoolt, mistõttu sellele olulisi aineid andmata jätmine võib päädida naha enneaegse vananemisega.

Üks selline näonahale väga oluline aine on hüaluroonhape.

See hoolitseb naha niisutamise eest ja on üks nahahooldustoodete kõige väärtuslikumaid koostisosi. Hüaluroonhape aitab hoida nahka ilusa, elastse ja pehmena, andes sellele terve ja noorusliku välimuse.

Mis on hüaluroonhape?

Hüaluroonhape on võimas naha niisutaja, mille molekulid suudavad siduda suures koguses vett, tagades seeläbi naharakkude nõuetekohase funktsioneerimise.

Kuigi võib tunduda, et sõna „hüaluroonhape” on midagi keemilist ja hirmutavat, on see aine juba meie kehas loomulikul kujul olemas ning annab nahale pehme, elastse ja noorusliku välimuse. Kuid aastate jooksul naha loomulik võime toota hüaluroonhapet kahaneb, mistõttu mõjutab see oluliselt naha välimust.

50-aastaseks saades on hüaluroonhappe kogus kehas kaks korda väiksem kui noores eas. Kuna naha niiskustase langeb, muutub see kuivaks ja ilmnevad vananemismärgid – peened kurrud ja kortsud. Siiski, kasutades hüaluroonhapet sisaldavaid nahahooldustooteid, on võimalik seda protsessi aeglustada. Näiteks hüaluroonhappega näokreem aitab leevendada naha kuivusest tingitud ebamugavustunnet ja tagada naha kohese niisutamise.

Miks nahk seda vajab?

Hüaluroonhape on inimese organismi üks olulisemaid koostisosi, mis moodustub nahas loomulikul teel. Siin on põhjused, miks nahk seda vajab.

  • Hüaluroonhape toimib võimsa naha niisutajana – see on aine, mis vett sidudes soodustab uute kollageeni- ja elastiinikiudude moodustumist, andes sel viisil nahale elastsuse.

 

  • Seda leidub nahas loomulikul kujul — hüaluroonhape moodustub nahas loomulikul viisil, mistõttu võib selle puudumine põhjustada naha seisundi olulist halvenemist. See võib avalduda naha kuivuses, kortsude tekkes ja isegi tervisliku jume kadumises.

 

  • Aitab ennetada nahaprobleeme – hüaluroonhape aitab vähendada aknearme ja soodustada kudede uuenemist, andes nahale terve välimuse.

Miks valida hüaluroonhappega tooteid?

Arvestades sellega, et aja jooksul väheneb hüaluroonhappe kogus nahas, on vaja otsida lahendusi, kuidas anda nahale piisav kogus seda nii olulist ainet. Nahahooldustooted on suurepärane viis naha piisava niiskustaseme säilitamiseks, aeglustades naha vananemist ja tagades selle pringi välimuse.

Just hüaluroonhape on üks nahahooldustoodete kõige niisutavamaid koostisosi. Aine molekulid suudavad siduda vett kuni 1000 korda rohkem oma kaalust. 

  • Hüaluroonhapet sisaldavad nahahooldustooted aitavad tagada naha optimaalse niiskustaseme isegi kõige sügavamates kihtides. Hüaluroonhappe suured molekulid tagavad naha pealiskihi intensiivse niisutamise, samas väikesed molekulid tungivad naha sügavaimatesse kihtidesse, tagades naharakkude maksimaalse niisutamise.

 

  • Hüaluroonhappe molekulid moodustavad niisutava kaitsekihi, mis kaitseb nahka keskkonna poolt tekitatud ärrituse eest. Need toimivad antioksüdandina, aidates säilitada naha tervislikku välimust.

 

  • Hüaluroonhape nahahooldustoodete koostises kõrvaldab naha kareduse, muutes selle pehmeks ja elastseks.

 

  • Tänu hüaluroonhappe võimele siduda suures koguses vett, aitab see ennetada kortsude teket ning vähendab juba olemasolevate kortsude sügavust.

 

  • Tooted on saadaval erinevatele nahatüüpidele. Vee või geeli baasil valmistatud hüaluroonhapet sisaldavad tooted sobivad paremini rasusele nahale, õlipõhised tooted on aga mõeldud kuivale nahale.

Hüaluroonhapet sisaldavad nahahooldustooted on suurepärane võimalus näonaha igapäevaseks hoolduseks, tagades selle tõhusa niisutamise. Hüaluroonhapet sisaldavate toodete valik on lai, seega on kõigil võimalus valida endale meelepäraseim – kreem, seerum, toonik või muu.

Comments

Kirjuta kommentaar