Erinevat tüüpi juuksevärvid – millist valida?

Juuste värvimine on kiire ja tõhus viis oma stiilile ja isiksusele vastava ilmeka soengu saavutamiseks. Kuid õige juuksevärvi valimisel poes võib sattuda segadusse, kuna saadaval on erinevat tüüpi juuksevärve. Igaühel neist on erinev toime, koostis, värvimistulemus ja värvi püsivus. Erineda võib ka värvi enda kasutusviis. Et tuua sellesse rohkem selgust, räägime üksikasjalikumalt levinumatest erinevat tüüpi juuksevärvidest ja nende eripäradest.

Naturaalsed juuksevärvid

Naturaalsed juuksevärvid on valmistatud ilma ammoniaagi, parabeenide, mineraalõlide, silikoonide ja muude juustele ebasõbralike aineteta.

Need põhinevad orgaanilistel taimsetel koostisosadel ja farmatseutilistel värvainetel, mis mitte ainult ei muuda juuste värvi, vaid kaitsevad ka juukseid ja peanahka. Sõltuvalt koostisest võivad naturaalsed juuksevärvid olla kauapüsivad või lühiajalise püsivusega. Sellesse kategooriasse kuuluvad ka naturaalsed hennapõhised juuksevärvid.

Need on 100% naturaalsed taimsed juuksevärvid, mis on valmistatud ajurveda retsepti järgi. Selline värv ei kahjusta juukseid ega peanahka, samuti ei põhjusta allergiat. 

Õigesti kasutades ja kõiki tootja juhiseid järgides suudavad naturaalsed juuksevärvid anda ilmeka ja kauni tooni, mis püsib piisavalt kaua.

Professionaalsed juuksevärvid

Professionaalsed juuksevärvid on ühed nõutumad ja sagedamini kasutatud tooted, kuna need värvivad tõhusalt ja nendel on lai toonivalik. Nende koostis erineb naturaalsetest toodetest – need sisaldavad sageli agressiivsemaid koostisosi, mis võivad põhjustada allergilist reaktsiooni. Sellised juhtumid on aga väga harvad. Selle väljaselgitamiseks on soovitatav enne juuste värvimist teha allergiatest, kandes värvi väikesele alale juustel. Alla 16-aastastel ei ole soovitatav juukseid professionaalsete juuksevärvidega värvida.

Kui professionaalsete värvide talutavus on hea, on see suurepärane valik efektse, moodsa ja kauapüsiva värvi saavutamiseks. Selliste toodetega töötavad kõige sagedamini ka juuksurid salongides. Siinkohal tuleb märkida, et laiale kliendiringile mõeldud professionaalsete toodete ja salongispetsialistide poolt kasutatavate toodete vahel on erinevus. Poepakendid sisaldavad juba kõike värvi segamiseks vajalikku, kuid juuksuritel on tavaliselt värvid ja värviaktivaatorid eraldi toodetena, mis võimaldab värvi tugevust ja intensiivsust täpselt kohandada, mis aga alati ei ole võimalik valmiskomplektis olevate toodetega.

Usaldusväärseid professionaalseid juuksevärve, mis on mõeldud laiale kliendiringile ja koduseks kasutamiseks, saab osta DOUGLASe kauplustest ja veebipoest.

Püsi- ja poolpüsivärvid

Professionaalsed juuksevärvid on saadaval kauakestva värvipüsivusega (püsivärvid), kuna need tungivad sügavale juuksekiududesse ja neid ei saa eemaldada, välja arvatud juhul, kui kasutada blondeerijat. Seega, kui juukseid värvi säästvate toodetega õigesti hooldada, võib kaunis värv püsida mitu kuud, enne kui värv muutub tuhmimaks ja juured kasvavad välja. Sel juhul on vaja värvi uuendada.

Saadaval on ka lühiajalise püsivusega (poolpüsivad) professionaalsed juuksevärvid, mis jäävad ainult juuste pinnale ja on mõeldud kauni tooni loomiseks teatud ajaks – tavaliselt kuni 15-30 pesukorda. Neid kasutavad sagedamini noored, et proovida erksaid ja silmapaistvamaid juuksetoone. See on hea valik ka siis, kui pole soovi loobuda loomulikust juuksevärvist, aga tahaks veidi aega siiski proovida mõnda teist värvi.

Juuste blondeerija

Kui loomulik juuksevärv on tumedam, on kauni ja selgelt blondi juuksevärvi saamiseks üks tõhusamaid viise juuste töötlemine blondeerijaga. Juukseblondeerija abil on võimalik muuta juuksevärvi kuni 8 tooni võrra, mis tavaliste heledate juuksevärvidega pole võimalik. Tuleb võtta arvesse, et blondeerimine on üsna agressiivne meetod ja avaldab negatiivset mõju juuste struktuurile. Juuksed muutuvad hapramaks ja kuivemaks. Lisaks nõuab õige ja ohutu blondeerimine oskusi, seega on kindlam usaldada see salongi juuksurile. Pärast juuste töötlemist blondeerijaga tuleb neid eriti hellitada ja hooldada taastavate, toitvate ja kaitsvate toodetega.

Juuksevärvid hallidele juustele

Juuksevärve hallidele juustele võib leida nii professionaalsete kui ka naturaalsete juuksevärvide hulgast, seega tuleb alati järgida värvi pakendil olevaid juhiseid, et teada saada, kas konkreetne värv on tõhus ka hallide juuste värvimisel. Olenevalt sellest, kas juuksed on üleni hallid või on seda ainult salgud, tuleb järgida tootja juhiseid värvimisprotsessi ja värvi hoidmise kestuse kohta. Sõltuvalt valitud värvitüübist tuleks meeles pidada ka allergiatesti tegemist ja muid ettevaatusabinõusid värvimise ajal. Tuleb arvestada sellega, et hallide juuste vastuvõtlikkus värvile ja värvi püsivus võib iga inimese puhul erineda. Samuti võib värv kaotada kiiremini oma intensiivsuse. Sellepärast tasub proovida erinevaid hallidele juustele mõeldud värve, et leida omale kõige sobivam suurepärase tooni ja piisava püsivusega toode.

 

Comments

Kirjuta kommentaar