Ekspertide näpunäited skvalaani kohta

Nahahoolduse koostisosade maailmas on varem tundmatu skvalaan kiiresti populaarsust kogunud. Seda kiidetakse tervendava, niisutava maagia eest ja seda mainitakse vestlustes puhtast ilust. Aga mis täpselt on skvalaan? Ja mida peab teadma selleks, et selle niisutavat potentsiaali oma naha, juuste ja keha jaoks kõige paremini ära kasutada? Räägime selle tõhusa koostisosa kohta lähemalt.

Mis on skvalaan?

Skvalaani täielikuks mõistmiseks peab kõigepealt mõistma skvaleeni – E-ga. Skvaleen on molekul, mida meis on sündimise hetkel palju, kuid sarnaselt hüaluroonhappe molekuliga väheneb skvaleeni kogus aastate jooksul. See on rasu peamine komponent – seda rasvast, vahasarnast ainet toodavad keha nahaalused rasunäärmed, mis niisutavad ja kaitsevad nahka. Rasu on nahka kaitsva barjääri jaoks väga oluline, see takistab veekadu ning võib tagada ka põletikuvastased, antibakteriaalsed ja antioksüdantsed omadused.

See on esimene niisutav vahend imikutele. Me võime jälgida skvaleeni kasu alates sünnist ja järk-järgult kogu elu jooksul. Kuid samamoodi nagu kõik muu, hakkab ka skvaleen aastate jooksul kehas vähenema.

Skvalaan – A-ga. Skvalaan on selle looduslikult pehmendava aine stabiilsem versioon. See on biomimeetiline, mis tähendab, et see jäljendab loodusliku aine (antud juhul rasu) funktsiooni. Nahk tunneb selle aine ära, suudab kiiresti seda lugeda ja töödelda, mis tähendab, et skvalaani toime on kiire ja tõhus.

Kust skvalaani saadakse?

Skvaleeni ja skvalaani saamiseks on mitu võimalust. Ajalooliselt saadi skvaleeni hai maksast. (Jah, päriselt.) Haid on ainulaadsed selle poolest, et nende maksas on lisarasva, et säilitada ujumisvõime sügavates vetes. Hai maksaõli peamine koostisosa? Skvaleen. Praegu tapetakse nende maksa saamiseks aastas umbes kuus miljonit haid; ühe tonni skvaleeni saamiseks on vaja umbes 3000 haid. Sellel meetodil on mõju bioloogilisele mitmekesisusele ja ilmselgelt kaasnevad sellega eetilised probleemid.

Õnneks on olemas veel üks skvalaani tootmise viis. Mõned kaubamärgid valmistavad oma vegan-skvalaani suhkruroo fermenteerimise protsessi käigus Brasiilias, kus neid kasvatatakse sügaval Amazonase vihmametsades. See asendaja võimaldab päästa kaks miljonit haid aastas.

See alternatiiv on sama tõhus, imendub 10 korda kiiremini kui teised taimeõlid ja sobib hästi muude koostisosadega. See on suurepärane kandja, mida kasutada nahahooldustoodete koostises, kuna võimaldab teistel koostisosadel paremini toimida ja tungida sügavamale nahka.

Suhkruroost saadud skvalaan on eriti stabiilne taimse skvalaani vorm, kuid seda on võimalik saada ka oliiviõlist, amarandi seemnetest, riisikliidest, nisuidudest, datlipalmidest ja isegi mõnedest seentest.

Eetilise saamismeetodi kinnitamiseks otsige märgist, mis kinnitab, et skvalaan on taimset päritolu. Samuti väärib mainimist, et mõned taimsetel toorainetel põhinevad tootmismeetodid on jätkusuutlikumad kui teised, võttes arvesse põllukultuuride saagikust, tööhõivetavasid, niisutusvett, asukohta ja muid elemente.

Samuti võite kontrollida kaubamärgi sertifitseerimise staatust – kas see on sertifitseeritud organisatsiooni poolt, mis kontrollib ettevõtete vastavust jätkusuutlikele sotsiaalsetele, keskkonnaalastele ja innovatsiooni tavadele.

Millist kasu skvalaan annab?

Skvalaan jäljendab organismis oleva skvaleeni keemilist struktuuri ja toob palju kasu – niisutab, rahustab, leevendab ja kaitseb naha kaitsebarjääri.

Tänu niisutavatele omadustele sobib see ideaalselt kuivale nahale. Kuid sellel on ka kerge ja rasvavaba tekstuur, tänu millele on see suurepärane valik rasusele või aknele kalduvale nahale. Oluline on mainida, et skvalaan suudab leevendada selliseid nahaseisundeid nagu ekseem ja psoriaas, rahustada nahka pärast päikese käes viibimist ja isegi ära hoida juuste kahusust.

Millised on parimad skvalaani sisaldavad tooted?

Skvalaan sobib suurepäraselt erinevate tuntud koostisosadega, parandades nende omadusi ja aidates nahas niiskust kauem säilitada. Seda leidub juuksehooldustoodetes, igat tüüpi nahahooldustoodetes ja hiljuti hakati seda kasutama ka jumestustoodetes.

Selliste toodete puhul nagu ripsmetušš võib see olla „elupäästja“: lisa ripsmetuši tuubi väike kogus skvalaani ja raputa. See värskendab ripsmetušši, eriti kui see on hakanud kuivama.

Skvalaan on üks koostisosadest, millega ei ole võimalik liialdada.

MEIE LEMMIKTOOTED SKVALAANIGA

Comments

Kirjuta kommentaar