E-pood Douglas.ee: epood@douglas.ee ja tel.+372 6661100 (I 9:00-16:00, II 16:00-18:00, III-V 9:00-16:00).

Igaühele oma näokreem ehk tõde meeste nahahoolduse kohta

Võib-olla arvad ka sina, et meeste näonahk on naiste omast vastupidavam ja vähem tundlik? Tegelikult on see ekslik vabandus, miks mehed unustavad naha eest hoolitseda.

Meestel ja naistel on erinev näonahk, kuid näo hooldamine on mõlemale soole ühtviisi oluline. Ka meeste nahale mõjuvad ümbritseva keskkonna saaste, kahjulikud toitumisharjumused ja vananemine. Kuigi mehed ei pööra tavaliselt naha hooldamisele nii suurt tähelepanu, esineb ka neil selliseid nahaprobleeme nagu tundlikkus, vinnid ja vananemise tundemärgid. On oluline mõista, et kuigi meestel esinevad samasugused nahaprobleemid nagu naistel, tuleb siiski arvestada naha erinevate omadustega.

Miks ei sobi meeste nahahoolduses samasugune lähenemine nagu naiste puhul?

Meestel on naha rasunäärmed aktiivsemad ja poorid suuremad kui naistel, mistõttu neisse satub rohkem mustust ja need ummistuvad kergemini. Rasu tekib meestel kaks korda rohkem kui naistel, seetõttu on meeste nahk naiste omast rasvasem ja läikivam. Meeste naha pH on madalam ja nii esineb rohkem vinne. Meeste on harvem kuiv nahk kui naistel. Meeste nahk on naiste omast keskmiselt 20% paksem. See sisaldab rohkem kollageeni ja on elastsem. Meestel tekivad kortsud hiljem kui naistel, ent juba tekkinud kortsud on nähtavamad. Elu jooksul raseerivad mehed end keskmiselt 16 000 korda, mis muudab naha tundlikumaks ja kiiremini ärrituvaks. Raseerimisel kahjustatakse naha pealmist kihti, mistõttu tundlik uus nahk satub ümbritseva keskkonna mõju alla.

Kuna meestel ja naistel on erinev nahk, tuleb seda ka erinevalt hooldada. Nagu teada, ei soovi mehed veeta vannitoas nii palju aega kui naised, seetõttu on oluline pidada kinni paarist olulisemast soovitusest, et nahk näeks välja terve ja särav.

1. Nahka tuleb pärast raseerimist kindlasti taastada

Pärast raseerimist on naha kaitsekiht kahjustatud, mistõttu on naha rahustamiseks, niisutamiseks ja toitmiseks ning punetuse kõrvaldamiseks oluline kasutada raseerimisjärgset palsamit.

2. Asendamatu puhastamine ja niisutamine

Näo liiga sage puhastamine võib olla sama kahjulik kui täiesti puhastamata jätmine, seetõttu puhasta nägu kaks korda päevas ja seejärel kanna peale niisutavat kreemi. Kuna meeste nägu on rasusem, on õhtune puhastamine eriti oluline. Kasuta enne magamaminekut head näopuhastusvahendit, et vabaneda päeva jooksul kogunenud mustusest. See vabastab poorid ja laseb näol hingata. Kui nahk on kuiv, võib seda hommikul pesta ainult veega ja kanda seejärel peale niisutavat näohooldusvahendit. Kui näonahk on pigem rasvane, siis tuleb ka hommikul kasutada näopuhastusvahendit. Lisaks niisutavatele kreemidele vajab ka meeste nahk seerumit. See on niisutavatest vahenditest kergem ja varustab nahka tõhusate toimeainetega, hoolitsedes peaaegu kõigi nahaprobleemide eest. Seerum tekitab nahale ka lisakaitsekihi, et vältida kuivust ja vabade radikaalide põhjustatud kahjustusi.

3. Lisahoolitsus noorusliku välimuse jaoks

Ka mehed tahavad võimalikult kaua nooruslikud välja näha ning seetõttu peaksid vananemisilminguid vähendavad kreemid kuuluma ka meeste näohoolduse juurde. Need suudavad vähendada peenemaid jooni, muuta kortsukesi vähem nähtavaks ja taastada väsinud nahka, nii et tekib pringima naha efekt. Vananemisvastased hooldusvahendid on hea investeering ka meeste jaoks.

Meestele võib tunduda, et naha hooldamine võtab palju aega ja on keeruline, ent kui pidada meeles vaid mõnd peamist ilusa naha eeltingimust, võib saavutada nahal maksimaalse heaolutunde ja terve välimuse.

Comments

Write a comment