FREE DELIVERY | 01.03.-31.03.2021.

SUHKUR on tervisliku naha vaenlane

Olgugi et suhkur on keha energiaallikas, on hästi teada, et see mõjutab meie keha ja tervist suurel määral alates ülekaalust ja ebameeldivast kehakujust kuni kõrge vererõhu ja diabeedini. Kuid kas olete kunagi selle peale tulnud, et ülemääraselt nn suhkrune keha on naha kõige hullem õudusunenägu?

Uuringud annavad tunnistust sellest, et kogu maailmas tarbivad inimesed endiselt rohkem suhkrut, kui soovitav oleks. Selles suhtes on absoluutne liider Ameerika Ühendriigid, kus keskmine ameeriklane tarbib iga päev ligi 20 teelusikatäit, mis on neli korda rohkem kui soovitatav kogus. suhkru kaudu ei tohiks inimene päevas ületada 5% kogu energiahulgast, mis on 25 g ehk 5–6 teelusikatäit, aga ka näiteks Eestis tarbivad inimesed soovitatust rohkem suhkrut, keskmiselt 7–8%. See ei ole üldse üllatav, võttes arvesse kõiki kiirtoite, magusaid jooke ja töödeldud toiduaineid. Mõelda tuleks nii peidetud suhkrute (nt leib, tomatikastmed, mahlad ja salatikastmed) kui ka puuviljade, mee ja muude loodusliku suhkru allikate tarbimisest saadavatele kogustele.

Meile energiat tagades on glükeerimisel meie kehas kahtlemata oluline roll, kuid liiga kõrge glükeemiline (suhkru) indeks kujutab naha tervisele otsest ohtu. Siin on oluline just naha glükeerumine, mis on naha vananemise peamine põhjus. Samas pole see naha ainus probleem, mis on suhkruga seotud.

Naha vananemine

Vananemise protsess on igaühe jaoks erinev, kuna paljut seostatakse geneetikaga. Peaaegu sama olulist rolli mängib aga see, mida me iga päev sööme. Suhkrurikkad toidud soodustavad naha glükeerumist, mis mõjutab oluliselt vananemise ilminguid. Kui meie vereringes on liiga suur suhkrukogus, tekib suhkru ja valgu vahel biokeemiline reaktsioon ning moodustuvad sügava glükatsiooni lõpp-produktid (ingl k Advanced Glycation End Products ehk AGE). AGE seondub kollageeni ja elastiini kiududega, need kleepuvad kokku ja nahk hakkab vananema. Näo toon kaotab oma sära, elastsuse ja toonuse ning kortsude teke kiireneb. Tasakaalustatud toitumise korral saab seda kadu osaliselt teatud ajaks pidurdada.

Põletikulised nahahaigused

Nahapõletik võib ilmneda mitmes vormis. Vistrikud, dermatiit, psoriaas ja rosaatsea on põletiku põhjustatud nahahaigused. Suhkru tarbimisel eritab kõhunääre insuliini, mis reguleerib vere glükoosisisaldust. Kõhunääre suudab töödelda ainult väikeseid suhkrukoguseid, seega, kui seda on organismis liiga palju, võib see põhjustada põletikkudega seotud haigusi. Kroonilise põletiku korral on võimalus, et suhkur süvendab probleemi veelgi.

Rasune nahk

Kõrge glükeemilise indeksiga toit tõstab veresuhkru taset ja aktiveerib kehas neid hormoone, mis stimuleerivad naharasu tootmist. Meie nahk toodab rasu ka looduslikul teel, seda nimetatakse seebumiks ja see aitab säilitada naha niiskustaset. Kui aga naha rasutase on liiga kõrge, võivad poorid ummistuda ja tekkida vistrikud.

MÕTLE, MIDA SÖÖD!

Suhkru tarbimise kontrollimise parim viis on pöörata tähelepanu toiduainetele, milles on palju lisatud suhkrut. Tegemist on töödeldud suhkrutega, mis tähendab, et suhkrult on ära võetud kogu toiteväärtus. Selle asemel proovige tööstuslik suhkur asendada looduslikuga, näiteks puuviljade, marjade, maguskartuli jpm toodetega. Nii saab keha organismile tähtsaid toitaineid sisaldavatest orgaanilistest suhkrutest glükoosi ikkagi kätte.

Meil on saadaval suurepärane nahahooldusseeria, mis aitab ära hoida naha glükeerumise mõjud! Dr Susanne Von Schmiedeberg töötas välja nahahooldustoodete seeria DERMACOSMETICS, mis hoiab pikas perspektiivis ära naha vananemise mõju, tagades samas iga päev noorusliku ilme. Tema uurimisvaldkonnaks oli teooria, mille abil teada saada, kuidas peatada naha glükeerumine. Ta avastas L-karnosiini, toimeaine, mis suudab vähendada sügava glükatsiooni lõpp-produktide (AGE) teket ja aeglustada naha vananemisprotsessi. Peaasi on see, et L-karnosiin uuendab rakke. Paljude uuringute käigus on tõestatud, et see kaitseb meie rakke nagu teised antioksüdandid ning taastab isegi juba vananenud rakke ja pikendab nende eluiga, edendades rakkude jagunemist.

Hellita ka Sina oma nahka DERMACOSMETICSi L-Carnosine Anti-A.G.E. kreemidega, mille vananemisvastane koostisosa L-karnosiin võib liposoomidesse kapseldatud kujul ja optimaalses kontsentratsioonis pikemas perspektiivis naha vananemisprotsessi aeglustada.

Comments

Your name
 
Your comment