SILMAPIIRKONNA KAITSEKS

Laialt on levinud arvamus, et nahka tuleb päikese eest kaitsta vaid suvel. Vale! Enneaegsete vananemistunnuste vältimiseks on vaja päikesekaitsekreemi kasutada terve aasta vältel.

Ühes Inglismaa uuringus leiti, et päikesekaitsekreemi kasutades jääb 10% näonahast kaitsmata. See on silmaümbrus – silmalaud ja sisenurk. Seda näopiirkonna ei tohiks unustada, kuna silmaümbrusnahk on õhuke ja tundlik. On tõestatud, et 10% nahavähist tekib just silmapiirkonnas.

Väliskeskkonna faktorid on eriti kahjulikud õrnale silmapiirkonnale. Tuul, päike ja saaste muudavad naha kuivaks ning põhjustavad nahakahjustusi, seetõttu on oluline tagada, et nahk oleks täielikult kaitstud.

  1. Keskse tähtsusega on silmaümbruse puhastamine sobiva vahendiga, mis eemaldab nahalt jumestuse ja mustuse.

2. Hommikuti on vaja peale kanda kreem, mille koostises on päikesekaitsefilter SPF, et kaitsta nahka enneaegse vananemise ja kahjuliku keskkonnamõju eest.

3. Õhtul tuleks nahka toita niisutava kreemiga, mis vastab naha vajadustele: tumedate ringide ennetamiseks, niisutamiseks ja naha väsimuse tunnuste ennetamiseks, eriti naistel, kes puutuvad igapäevaselt kokku sinise valguse mõjuga.

Comments

Your name
 
Your comment