Douglas.ee kontaktid: epood@douglas.ee; +371 20292722
(I-V 9:00-20:00, VI 9:00 - 17:00)

Õige lõhna leidmise teejuht

Lõhnad on loomingulise ja emotsionaalse maailma osaks. Nad võivad mälestusi esile tuua sama lihtsalt kui tolmuse fotoalbumi fotod. Lõhnaained, nagu ka see fotoalbum, kuuluvad teatud lõhnaperekonda, millega tutvudes leiate lihtsalt ja kiiresti endale kõige sobivamad. See lõhnade kunst on ka terve teadus. Toome päevavalgele lõhnade saladused, mille abil leiate endale kõige meeldivama lõhna kergemini.

 

Lõhnade keel

Kõigepealt peaksime aru saama lõhnaainete olemusest, sest nagu ka igal muul tööstusharul, on ka lõhnamaailmal oma keel. Tüüpiline lõhn koosneb õlidest, mis segatakse tualettvee või parfüümivee saamiseks teatud baasainega (tavaliselt on selleks alkohol).

Tualettvees on õlide protsent väiksem kui parfüümivees, seepärast on tualettvesi odavam, kuid parfüümivesi peab nahal aga kauem vastu. Lõhnade puhul räägitakse palju lõhnanootidest. Kõige sagedamini on need sellised noodid nagu tsitruselised, puit, roos, mitmesugused muud lilled ja vanill. Noodid aitavad nahaga kokkupuutuvat lõhna paremini kirjeldada.

Lõhnaperekonnad ehk kategooriad

Lõhnu on maailmas väga palju ja on hea, et neid saab jagada kategooriatesse. 1983. aastal leiutas lõhnaekspert Michael Edwards lõhnaratta (Fragrance Wheel), milles jaotati lõhnad eri kategooriatesse ja nootideks. Kuna lõhnade maailm muutub üha rikkamaks, on ratas aastate jooksul täienenud, kuid selle üldstruktuur on jäänud samaks – selles on peamised ja alakategooriad.

Kollektsioon RITUALS Talisman võimaldab nautida viit peamist lõhnakategooriat – värskus, lillelõhn, sensuaalsus, puit ja idamaisus. Alakategooriad aitavad neid lõhnu paremini kirjeldada, avades nüansid nagu värsked lilled, puuviljad või teatud tüüpi puit ja isegi nahk. 

Lõhna koostis

Lõhnad koosnevad tavaliselt tipu-, südame- ja põhinootidest. Lõhna esmakordsel pihustamisel tunnete selle tipunoote. Need võivad olla kerged, värsked või otsekui vahuveini lõhnatulv. Nahale sattudes hakkavad ilmnema lõhna südamenoodid, mis avavad lõhna olemuse ja isikupära. Viimasena, kui lõhn on kergelt nahka imendunud, on tunda põhinoote, mis püsivad peal kõige kauem ja jäävad kõige paremini meelde. Iga kord lõhna pihustades avaneb uus maailm, kus noodid omavahel vastastikku mõjutavad.

 

Leia oma lõhn!

Lõhnad on nagu väga erinevate iseloomuomadustega isiksused. Seega on parim viis teada saada, kas vastav lõhn teile ka meeldib, seda proovida. Lõhn lõhnab kõigil erinevalt, sest selle koostisosad segunevad meie naha ja higiga, luues unikaalse aroomi. Seega võib teie sõbra aroom lõhnata hoopis teistmoodi kui teil. Teades oma lemmiklõhna noote, saate kindlasti oma valikut täpsustada ja kitsendada ning seda isegi veebipoes oste tehes. Selleks peate vaid uurima seda lõhna, mida praegu kasutate või mis teile meeldima on hakanud. Leidke selle lõhna koostis ja noodid Internetist (noodid on esitatud ka veebisaidil www.douglas.lv) ja esitage endale järgmised küsimused.

 

  • Millised lõhnad mulle meeldivad? Kas mind köidavad küllastunud või kerged lõhnad?
  • Kas mulle meeldivad lõhnad kuuluvad ühte kategooriasse? Näiteks lillede või puidu alla. Millised lõhnanüansid mulle ei meeldi?
  • Näiteks kui teile tõesti meeldib lillekategooria, küsige endalt: kas neil kõigil on sarnased noodid nagu roosil või jasmiinil?

 

Võib-olla on naha-, tubaka- ja merevaigutoonidega puidu noodid teile lähedasemad? Ka roosa pipar on huvitav noot, sest see annab lõhnale väikese vürtsikuse ja erilise sära. Nendele küsimustele vastates ja oma lemmiknoote uurides leiate üles oma tõelise lõhna, millesse kiinduda.

Leidke üles oma tõeline RITUALS lõhn kauplusest Douglas kaubanduskeskuses T1 Mall of Tallin, e-poest www.douglas.ee 

RITUALS lõhnad, mille ülemistes nootides on tunda puitu

RITUALS lõhnad, mille ülemistes nootides on tunda lillelõhna

Comments

Your name
 
Your comment