MIKRONÕELRAVI

Võimalik, et pelgalt sõna „nõelad“ kuulmisel muutuvad paljud meist ärevaks, kuid seekord pole muretsemiseks põhjust. Mikronõelravi (inglise keeles microneedling) on mitmekülgne ravi, mis on laialt levinud iluhoolduses ja pakub suuri eeliseid nahahoolduses. Räägime sulle lähemalt sellest imeliselt tõhusast nahahooldusmeetodist, mida saad ise teha ka kodus.

MEETODI OLEMUS

Tehes mikronõelravi ilusalongis või kodus, jääb põhimõte samaks. Seda ravi tehakse mesorolleriga – mikronõeltega massaažirulliga, mis tekitab nahas nähtamatuid kahjustusi – mikroskoopilisi kanaleid. Naha läbistamisel tajub keha neid mikroskoopilisi kanaleid nahakahjustusena ja aktiveerib kaitsemehhanismi. See stimuleerib keha enesetaastumise protsessi ja paneb keha tootma kollageeni nahakahjustuste parandamiseks. Lisaks parandab kollageeni tootmine naha elastsust ning vähendab peeneid jooni ja kortse.

PÄRITOLU

Ravimeetodit, mida tänapäeval tehakse mikronõeltega, kasutas Ameerika arst Desmond Fernandes esimest korda 25 aastat tagasi Philadelphias armide raviks ja kortsude vähendamiseks. Nahale mikrokahjustusi tekitavat ravimeetodit praktiseeriti aga veelgi varem. Saksa dermatoloog Ernst Kromayer kasutas seda meetodit hüperpigmentatsiooni, sünnimärkide ja armide raviks. Mõned usuvad, et mikronõelravi on seotud Hiina iidse praktikaga – akupunktuuriga.

KASU

Mikronõelravi üks peamisi kasusid on see, et see meetod stimuleerib kollageeni tootmist nahas. Kollageen on ülioluline, et nahk näeks välja noor, oleks sile, pehme ja elastne. Keha poolt toodetava kollageeni kogus võib vananedes väheneda, mistõttu, stimuleerides nahka mikronõeltega, aitate te kehal taastada vajaliku kollageenitaseme.

lifeanddiy.com

Mikronõelravi on tõhus vahend armide, peente joonte, kortsude, venitusarmide ja hüperpigmentatsiooni vähendamiseks. Seda saab kasutada ka naha üldiseks taastamiseks, et saavutada tervislikum ja säravam nahk. Protseduuri saab teha kõigile nahatüüpidele ja mõju on märgatav juba pärast esimest kasutuskorda. Mesorolleriga on soovitatav nahka töödelda 2–3 korda nädalas, kuid tuleb järgida soovitust, et igas nahapiirkonnas ei ole soovitatav teha rohkem kui kuus rullivat liigutust edasi-tagasi (kuus korda kummaski suunas). See naha noorendamise meetod sobib nii naistele kui ka meestele, kes võitlevad naha vananemise või muude iluvigadega.

TÄHELEPANU!

Kui lähed mikronõelravi saama ilusalongi, veendu, et protseduuri läbiviijal oleks vastav kvalifikatsioon. Kui kasutad mesorollerit kodus, loe hoolikalt kasutusjuhendit ja kasuta seda vastavalt juhistele naha kahjustamise vältimiseks.

Comments

Your name
 
Your comment