Paranda naha välimust keemilise koorimisega.

KEEMILINE KOORIMINE

Koorimine on surnud naharakkude eemaldamine nahapinnalt. Keemilise koorimise käigus kasutatakse tugevaid toimeaineid, näiteks happeid, mis aitavad lõhustada surnud rakke ja siluda naha pinda.

Keemilisel koorimisel on palju eeliseid. Keemiline koorimine mitte ainult ei puhasta ja silu nahka ning ühtlusta jumet, vaid parandab ka naha üldist välimust ja tunnet juba pärast ühte protseduuri.

Pärast keemilist koorimist tuleb kasutada SPF-päikesekaitsekreemi, sest pärast protseduuri on nahk UV-kiirguse suhtes tundlikum.

AHA- JA BHA-HAPETE ERINEVUS

AHA (alfa-hüdroksühapped, nt glükoolhapped ja piimhapped)

AHA-koorijad on kõige sobivamad kuivale nahale, millel on progresseeruvad vananemisilmingud. Need siluvad kortse ja peeneid jooni, parandavad kareda ja kuiva naha tekstuuri ning niisutavad nahka, muutes selle elastseks ja tervisest pakatavaks. Uuringud on samuti näidanud, et AHA-koorimine vähendab tõhusalt silmanähtavaid päikese tekitatud nahakahjustusi.

BHA (beeta-hüdroksühapped, nt salitsüülhape)

BHA avaldab toimet naha pinnale ning imendub sügavale pooridesse. See on õlis lahustuv, seega sobib kõige paremini normaalsele või rasusele nahale, millel on kalduvus naha paksenemisele, pooride ummistumisele, aknele ja laienenud pooridele. BHA-l on ka loomulikud nahka rahustavad omadused, mistõttu on see hape piisavalt õrn nahale, mis on tundlik või kalduvusega punetusele või rosaatseale. See tõhusa toimega õrn koostisosa sobib isegi piimalaikudega (miilium) ebaühtlasele nahale.

KOORIMISE JUHEND

Miks peaks nahka koorima?

Naha pindmise kihi moodustavad surnud rakud, mis irduvad naha regulaarse taastumistsükli jooksul. Selle protsessi tulemusena võib nahk muutuda tuhmiks. Regulaarse koorimise lisamine oma nahahooldusrutiini soodustab rakkude tõhusat uuenemist tervislikuma ja säravama naha saavutamiseks.

Millist kasu see annab?

Keemilisel koorimisel on palju eeliseid. Keemiline koorimine mitte ainult ei puhasta ja silu nahka ning ühtlusta jumet, vaid parandab ka naha üldist välimust ja tunnet juba pärast ühte protseduuri.

Kui sageli tuleks nahka koorida?

Kui lisad koorimise oma nahahooldusse esimest korda või sul on tundlik nahk, siis alusta koorimisega üks kord nädalas. Kui su nahk on harjunud, võid sa sõltuvalt happe tugevusest koorida nahka kuni kolm korda nädalas.

TASUB TEADA

Parima tulemuse saavutamiseks koori nahka üks kord nädalas. Keemiline koorimine ei ole mõeldud ainult näole, vaid seda saab teha ka kehanahale.

NÕUANNE PÄRAST PROTSEDUURI

Pärast keemilist koorimist kasuta SPFga 50 päikesekaitsetoodet, sest keemiline koorimine suurendab naha tundlikkust päikese suhtes. Niisuta nahka hüaluroonhapet sisaldava tootega.

Comments

Write a comment